Новости и блоги

Будьте в курсе последних событий
12
Ноя

СЕРГІЙ ДОЛБІЛОВ: «У ДОКУМЕНТАЛЦІ ДРІБНИЦЬ НЕ БУВАЄ, В НИХ – ХАРАКТЕР ГЕРОЯ» 

На сесію Новомедіа Форуму – просто зі зйомок нового фільму у Сполучених Штатах. В гостях Сергій Долбілов – режисер, автор спортивних документальних фільмів, зокрема про чемпіонів братів Кличко, Олександра Усика та Володимира Ломаченка. Саме його історії ми дивилися перед трансляцією боїв.

«Нішеву спортивну документалістику потрібно осягати все життя. Це найчесніший жанр кіно, що висвітлює професії високих результатів», — зазначив майстер. На своїй сесії Сергій ділився власним досвідом про телевізійну документалістику, тонкощі знімального процесу і вміння помічати деталі. Підкріплював сказане дуже промовистими фрагментами з фільмів. Навіть поділився ексклюзивними кадрами з нової стрічки, яку глядачі побачать у кінотеатрах 10 листопада.

Як зауважив режисер, «немає чіткого рецепту успіху – є рецепт ефективної праці». І, власне, саме практичними рецептами ділиться:

ДОВІРА. На відповідальності режисера – зрозуміти свого героя. «Розташувати» до себе, створити настільки органічну атмосферу, в якій би той не помічав камер. Як в роздягальні, так і під час тренувань.

ДЕТАЛІ. Образ героя фільму потребує пильності до деталей навколо нього. Тут дрібниць не буває. Треба лише знати особливості свого героя і підключити авторське бачення.

НЕ ЗАВАЖАТИ ПОДІЇ СТАТИСЯ. Варто пам’ятати, що знімальна група фіксує тільки те, що відбувається. Не втручається у процес, не привертає увагу. У цьому жанрі кіно не буває «дознімань» чи «другого дубля».

ВЗАЄМОДІЯ. «Свого оператора потрібно виховати». Навчити не лише розуміти знаки режисера, але й вмінню слухати і спостерігати самому. Тоді стається дійсно командна робота — вчасно помічати деталі, бачити одними очима різні ракурси.

ВМІННЯ. Кожен у команді має мати свій набір вмінь і навичок. Режисер однозначно має сам пройти всі процеси – від знімання до монтажу і начитки. Як і оператору необхідна здатність без режисерської задачі творити образ. Це обопільне навчання і професійний ріст кожного.

Сергій Долбілов кожним кадром своїх фільмів сповідує правдивий епос чемпіонів. Зала в абсолютному захопленні ловила кожен продемонстрований кадр. Документалістика дійсно «мистецтво справжніх емоцій».

Новомедіа Форум 2018 проходив у Києві 2-3 листопада. Ця щорічна журналістська подія традиційно збирає понад 350 учасників і понад 30 ключових спікерів з усіх типів медіа.

Юлія Скоробогач, прес-центр Новомедіа Форуму.