Денис Бігус

Проект «Наші гроші», автор і ведучий

Денис Бігус

Проект «Наші гроші», автор і ведучий
facebook-icon

Биография

Журналіст із Вінниці.

Із 2000 по 2004 навчався в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка на історичному факультеті за спеціальністю історія слов’ян.

Був редактором районної газети «Дніпрянська правда», кореспондентом політичного відділу ІА «Інтерфакс-Україна», програми «Новий час» 5-го каналу. Працював редактором новин порталу «Сьогодні», кореспондентом сайту «Економічна правда», журналістом відділу політики газети «Час», редактором відділу політики газети «Українська газета», позаштатним кореспондентом телеканалу КРТ.

З 2010 по 2013 працював спеціальним кореспондентом телеканалу ТВі у програмах розслідувань «Знак оклику» та «ТендерНьюз».

В цьому ж році отримав запрошення зробити розслідувальну програму від керівництва ЗІКу та сайту «Наші гроші». З осені 2013 став автором та ведучим програми антикорупційних розслідувань «Наші гроші».

У липні 2013 Денис Бігус став автором та ведучим програми антикорупційних розслідувань «Наші гроші» (проект Bihus.info), яка була створена за його ініціативи. Також у цей час брав активну участь у Революції Гідності. У січні 2014 року організував склад з розподілу ліків «Фізразтров».

У 2014 зібрав волонтерів для відновлення шредованих документів з офісу Сергія Курченка. Це перетворилось на ініціативу Канцелярська сотня. Наприкінці того ж року, Канцелярська сотня запустила проект Декларації. А вже на початку 2015 – проект ГарнаХата. Протягом цілого року ця ініціатива активно підтримувала проекти з відкриття державних даних.

З весни 2015 року – викладає в Українській медіашколі (спільний проект ДойчеВеллє та Національної асоціації мовників), а також, у школі журналістики «Української правди».

Національний фонд підтримки демократії (NED) назвав Дениса Бігуса одним з 5 провідних борців з корупцією в світі. Церемонія нагородження премії Democracy Award-2017 відбулась 7 червня в Капітолії Когресу США.

Одружений, виховує двох дочок.