Новости и блоги

Будьте в курсе последних событий
12
Ноя

ОЛЕГ ГАВРИШ: «ЯК ВИЖИТИ У НОВІЙ ЖУРНАЛІСТСЬКІЙ РЕАЛЬНОСТІ»

Про те, як залишитися в професії, коли закриваються редакції, і як знайти свою аудиторію, розповів на Новомедіа Форумі Олег Гавриш, заступник редактора порталу nv.ua (НВ. Бізнес), ведучий щотижневої ділової передачі «Перша шпальта» на UA:Перший.

На прикладі структури НВ Олег продемонстрував роботу сучасної конвергентної журналістики. Її ще називають «нові медіа», тобто ті, що комбінують формати подання інформації. Наприклад, контентом в нових медіа може бути відео, онлайн-радіо, телевізійна трансляція, анімація, звукове оформлення та власне текст.

«Це не означає, що за ті самі гроші ви робитимете втричі більше, але пришвидшитися однозначно доведеться». На думку Олега, в сучасній журналістиці залишаться ті, хто вміє планувати свій час і швидко вчаться. Зміна технічних можливостей, інформаційного потоку і практично необмеженого доступу до нього породжують і нові вимоги до відбору працівників медіасфери. «Залишатися вузькопрофільним журналістом з усталеним набором вмінь вже невиправдано ані форматно, ані економічно, та й навряд чи вдасться». Як аргумент назвав цілий ряд переваг нових медіа:

— Вони відкриті для взаємодії з читачами та надають їм можливість створювати і модифікувати зміст повідомлень. Схема комунікації у нових медіа – від багатьох до багатьох.

— Доступ до нових медіа можливий з усіх електронних пристроїв з виходом у мережу Інтернет.

— Беззаперечними плюсами є відсутність цензури, створення контенту в режимі реального часу (трансляції подій), використання соціальних мереж як платформ для просунення контенту, як джерело інформації і висока періодичність публікацій.

Для швидшої адаптації до режиму конвергенції у ЗМІ Олег Гавриш порекомендував  список книг і фільмів про журналістику:

Література:

«Прикладна журналістика» — Олександр Колісниченко

«NewsReportingandWriting» — Мелвін Менчер

«Ремесло» — Леонід Бершидський

«Як розмовляти з ким завгодно, коли завгодно і де завгодно» — Ларрі Кінг

«За слова відповідають» — Валерій Калниш

Кіно:

Серіал «Ньюзрум».

Серіал «Преса».

Фільм «Секретне досьє» (2017)

Фільм «Своя людина» (1999)

Фільм «Нічого крім правди» (2008)

«Новітні журналісти заробляють в YouTube, інформують у режимі «наживо» і тут немає значення вік. Просто прийшов час мінятися» — завершив свій виступ Олег.

Новомедіа Форум 2018 проходив у Києві 2-3 листопада. Ця щорічна журналістська подія традиційно збирає понад 350 учасників і понад 30 ключових спікерів з усіх типів медіа.

Юлія Скоробогач, прес-центр Новомедіа Форуму.