Новости и блоги

Будьте в курсе последних событий
12
Ноя

ГОЛОВА НСЖУ СЕРГІЙ ТОМІЛЕНКО – ПРО БЕЗПЕКУ УКРАЇНСЬКИХ ЖУРНАЛІСТІВ

Свобода слова – ціною власного здоров’я, волі, а нерідко і життя. Сергій Томіленко, голова Національної спілки журналістів України, аналізував ситуацію під час своєї доповіді на Новомедіа Форумі у Києві. Картина реальності мало втішає: із трьох найгучніших вбивств (Павло Шеремет, В’ячеслав Веремій, Георгій Гонгадзе) повністю не розкрито жодне. Взагалі ж в Україні 92% проваджень щодо злочинів проти журналістів не доходять до суду.

«Безкарність провокує нові напади, саме тому кожні 4 дні журналіст стає жертвою атак і фізичних нападів», — констатує Сергій. Основними перешкодами для безпечної роботи в ЗМІ є безкарність злочинів проти медіа та недосконалість законодавства, за яким дешевше заплатити штраф за побиття журналіста, аніж судитися з ним.

Учасники ставили запитання щодо того, як же змінити ситуацію. Існує кілька позицій:

— українські органи влади повинні регулярно публікувати звіти про результати розслідування;

— американський Комітет із захисту журналістів або організація «Репортери без кордонів» мають відкрити свій регіональний офіс в Україні;

— для забезпечення ефективного розслідування необхідно посилити міжнародний та дипломатичний тиск на українську владу.

Сергій зазначив, що Спілка журналістів України надає юридичну підтримку журналістам, здійснює тиск на владу, проводить постійний моніторинг ситуації. Але усім медіа потрібно ініціювати кроки до виконання цих пунктів. Бути солідарними у захисті колег і невідступними у контролі розкриття злочинів проти журналістів.

Новомедіа Форум 2018 проходив у Києві 2-3 листопада. Ця щорічна журналістська подія традиційно збирає понад 350 учасників і понад 30 ключових спікерів з усіх типів медіа.

Юлія Скоробогач, прес-центр Новомедіа Форуму.